Výkup podílu pozemků

Výkup podílu pozemků

Potřebujete vyřešit špatnou finanční situaci? Spoluvlastníte pozemek a místo výhod vidíte jen starosti a neshody se spoluvlastníky? Máte pozemek a nevyužíváte ho? Spoluvlastníte pozemek, ze kterého nemáte žádný zisk, ale představuje pro Vás zbytečné výdaje? Pokud jste se dostali do jedné z těchto situací, pak Vám nabízíme řešení. Rádi se postaráme o výkup podílu pozemkua zajistíme vyřízení všech nutných úkonů, jednání, poplatků a dalších formalit a nepříjemností. Klient je pro nás důležitý, takže jednáme rychle a diskrétně.

Kdy se jedná o spoluvlastnění pozemku?

Spoluvlastnění pozemku vzniká, pokud jej vlastní dva a více lidí.  V tomto případě mají všichni spoluvlastníci práva, ale i povinnosti vlastníka. Tato práva a povinnosti se odvíjejí podle poměru jejich podílů.

Komu můžu podíl pozemku prodat?

Od 1. ledna 2018 musíte svůj podíl nabídnout některému spoluvlastníkovi. Pokud spoluvlastníci nemají o pozemek zájem, můžete pozemek prodat jinému zájemci a v tom případě využít výkup podílu pozemků.

Jak výkup podílu pozemku probíhá?

Odkupujeme podíl pozemku tak, aby s tím byl klient co nejméně zatěžován. Pokud nás budete kontaktovat, náš pracovník od Vás získá všechny informace potřebné k výkupu. Následně si společně domluvíte termín prohlídky a projednáte řešení Vaší situace. My dále připravíme kupní smlouvu a návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Co dělat v případě dluhů?

Výkup podílu pozemků se týká i těch pozemků, které jsou zatíženy exekucemi, věcným břemenem nebo zástavním právem. Pokud by se toto týkalo i Vašeho pozemku, pomůžeme Vám situaci řešit s exekutory nebo věřiteli.

Jakým způsobem bude stanovena cena pozemku?

Cenu Vašeho podílu pozemku určí makléř. Závisí pochopitelně na umístění pozemku a jeho stavu. Výkup podílu pozemku ovšem probíhá za nejvyšší možnou cenu.

Jak obdržím peníze?

Peníze Vám vyplatíme hotově nebo na účet.